Dažniausiai užduodami klausimai

Pagrindinis / Dažniausiai užduodami klausimai
Motiejus

Šis klausimas užduodamas bene daugiausiai kartų, o atsakymas į jį iš tiesų labai paprastas:

  • Svarbiausia, kad mažylis būtų gerai pamiegojęs ir pailsėjęs. Tėvelių nuotaika mažyliams irgi svarbi: jeigu labai jaudinatės – mažylis jausis neramus taip pat, todėl jokio stresiuko, nes mankštelė praeis smagiai ir sklandžiai!
  • Mažyliui svarbu būti pavalgius prieš 30-40 minučių iki užsiėmimo, čiulptukas (jei jį naudojate) taip pat gali pagelbėti susitikimo metu!
  • Papildomai pirkti nieko tikrai nereikia (nebent patys norėsite sportuoti namuose, bet tai aptarsime susitikus)! Masažo ir mankštos procedūroms visą reikiamą “inventorių” turiu!

Reziumuojant: svarbu turėkite mažylį.

Įprastai, tėveliams rekomenduoju turėti šiuos kasdien naudojamus daiktus:

  • Šlepetes, kad galėtumėt persiauti iš lauko avalynės. Jeigu patiems patogu ir nesušalsite – drąsiai galite būti ir tiesiog su kojinėmis!
  • Turėti šlapių servetėlių ir atsargines sauskelnes – “avarijos” kartais užklumpa netikėtai!
  • Turėti kasdienybėje naudojamą pleduką.

Su mažyliais rekomenduojama susitikti profilaktinei apžiūrai, konsultacijai nuo 6 savaičių (1,5 mėnesio). Esant būtinybei ir gydytojui paskyrus kineziterapijos mankštas ar masažus – nuo 1 mėnesio amžiaus. 

Svarbu paminėti, kad į mane tėveliai kreipiasi ir anksčiau, nes nori išmokti taisyklingų nešiojimo padėčių, saugaus sauskelnių keitimo, kaip paimti mažylį nuo pagrindo ir kaip jo nenunešioti, bei pasimokiname pačių paprasčiausių pirmųjų mažylio pratimų. Tik nesijaudinkite, tikrai neduosiu jums to, kas nėra Jūsų kompetencijai atlikti.

  • Pas kineziterapijos specialistą profilaktinei apžiūrai tėveliams su mažyliu rekomenduojama apsilankyti bent vieną kartą per mėnesį.
  • Esant raidos nukrypimams ar kitokioms problemoms – kineziterapeutas asmeniškai informuos dėl užsiėmimų dažnumo.

Mano asmeninė patirtis: vieni tėveliai jaučiasi saugiai susitinkant kartą per savaitę (nepriklausomai nuo to ar vaikutis turi raidos nukrypimų ar ne), kiti – nori susitikti, kas dvi savaites, kadangi stropiai atlieka pratimus namuose, treti – profilaktines apžiūras turi vieną kartą per mėnesį. Visų galimybės yra skirtingos, tačiau svarbiausia, kad patys jaustumėtės saugiai ir pasikliautumėte savo vidine nuojauta ir būtumėte ramūs.